הרחקת יונים והדברה ביולוגית

הרחקת יונים והדברה ביולוגית

הרחקת יונים

אין דרך טובה יותר לבצע הרחקת יונים מאשר לקרוא למדביר מקצועי.
אמנם הרעיון לקרוא למדביר כדי להרחיק יונים נשמע מוגזם, אבל העובדה שקוראים לו מדביר לא אומרת שהוא עומד להרוג את היונים! הרחקת יונים הכוונה היא שמבצעים תהליכים מסוימים שגורמים לכך שהיונים לא ימשיכו לקנן אצלם במרפסת, או בכל מקום אחר בקרבתכם בנוסף לאיטום בהתזה.
קיימות דרכים רבות לבצע הרחקת יונים .
לדוגמא, אחת הדרכים הנפוצות ביותר לבצע הרחקת יונים היא על ידי דוקרנים, שזאת פעולה פשוטה שלא מאפשרת ליונים להתיישב במקום שבו הן רגילות, וכך הן פשוט לא יחזרו לשם.
חשוב להדגיש, שהכוונה בהרחקת יונים היא ביצוע פעולה שתוודא שהיונים לא יחזרו למקום ממנו הרחיקו אותן.
כלומר, הכוונה היא לא להרחקת יונים באופן חד פעמי, ואחרי כמה ימים או כמה שבועות היונים חוזרות, אלא ביצוע פעולה אחת ולתמיד שתוודא שהן פשוט לא יחזרו לאותו מקום, על ידי ביצוע של סדרה פשוטה של פעולות.

הדברה ביולוגית

כאשר מזמינים היום מדביר, ההדברה בדרך כלל נמשכת פרק זמן קצר, לכל היותר חצי שעה, ולאחר מכן צריכים להימצא מחוץ לבית במשך כמה שעות.
הסיבה לכך שצריך להימצא מחוץ לבית במשך פרק זמן ממושך לאחר ההדברה היא שההדברה מכילה חומרים שאמנם לא רעילים במידה משמעותית עבור בני אדם, אבל בכל זאת בפרק הזמן הקצר שחלף מאז שהוא נמצאו במגע עם האוויר, כדאי מאוד לא לנשום אותם.
בשנים האחרונות, הדברה ביולוגית הולכת והופכת לנפוצה יותר ויותר.
הכוונה בהדברה ביולוגית היא ביצוע פעולת הדברה בצורה אקולוגית, שלא פוגעת בסביבה.
לדוגמא, כאשר מזמינים הדברה ביולוגית , הכוונה היא לביצוע הדברה שמשתמשת בחומרים שאינם מזיקים לסביבה, ומבוססת על הרעיון שעל מנת להדביר מזיקים ניתן להשתמש ביצורים אחרים שמבצעים את ההדברה.
אל תדאגו, הכוונה בהדברה ביולוגית אינה שיכניסו לכם מזיקים אחרים, אלא שהשימוש הוא בחומרים ביולוגיים, שלא יגרמו שום פגיעה לסביבה, וכך הדברה ביולוגית תוכל להתבצע באופן ראוי ולהחזיק פרק זמן ממושך.